Profesjonalny serwis VAILLANT Poznań

W 1874 roku Johann Vaillant założył swoją firmę w małym niemieckim mieście Remscheid. Wtedy jego wizją było zapewnienie ogrzewanie ciepłej wody dostępne dla każdego gospodarstwa domowego. 140 lat później, jego firma posiada 30 milionów zadowolonych klientów w ponad 60 krajach. Nasi klienci z całego świata opowiadają o doświadczeniach z pierwszej ręki, na temat tego co “wspaniałe uczucie robić właściwe rzeczy” naprawdę znaczy!

Jak często serwisować kocioł?

Generalna zasada, jeśli chodzi o serwisowanie kotła, to przestrzegać wytycznych producenta urządzenia oraz przepisów Prawa budowlanego. Obowiązek przeglądu stanu technicznego kotła zapisany jest w art. 62 ustawy Prawo budowlane. Niemal wszyscy producenci kotłów gazowych zalecają przeprowadzanie corocznej konserwacji. Najwygodniej jest zamówić usługę serwisową poza sezonem grzewczym, w miesiącach letnich. Nie należy zwlekać z tym do października czy listopada ze względu na to, że jest to bardzo „gorący” okres dla firm zajmujących się tego typu zleceniami.

Należy pamiętać , że zaplanowane wydatki na serwis są niższe niż koszt niezbędnych napraw po wystąpieniu awarii a poza tym każda awaria to stres, szczególnie w sezonie grzewczym. Systematyczny serwis gwarantuje komfort użytkowania i niezaprzeczalnie zwiększa bezpieczeństwo.

Kontakt